Polyurea Hakkında

Polyurea Hakkında

Polyurea konusunda bir çok makale ve firmadan bilgi almış olabilirsiniz. Polyurea ürün olarak termoset plastikler arasına girmiş yeni bir ürüdür. Polyurea diğer plastikler gibi katı granül hammaddelerden değil sıvı olarak iki bileşenli polimer ve polyollerden oluşturulmaktadır.

Polyurea gün geçtikçe üretim ve formülleri artmakta ve bir çok çeşitte çözümler üretmeye başlamıştır. Ülkemiz ve dünya da üretimi ve ticari hacmi yüksek rakamlara ulaştığı ekonomik kuruluşlar tarafından açıklanmaktadır. Polyurea’nın yalıtım ve endüstri kaplamalarına sağladığı katma değerler ve iş gücü oluşturması bakımından son derece önemsenecek ekonomik seviyelere ulaşmıştır.

Polyurea’nın bundan böyle bilinmeme olasılığı kalmamıştır, polyurea su sızdırmazlık ürünler ve yüzey kaplamlarında tercih edildiğini düşünürsen önümüzdeki dönemlerde ne tür alanlarda kullanılacağı hayal etmek mümkün değil.

Ülkemizde yapı kimyasalları firmaları, son yıllarda tahmin edilemeyecek oranda polyurea ürünleri satış ve pazarlamaları yapmaya başlamıştır. Polyurea 90’lı yılların sonunda girmeye başlamıştır, bu ürün son yılların en çok konuşulan ürünü haline gelmiştir.

Polyurea’nın mükemmel fiziksel dayanımı belgesel kanallarına dahi konu olmuş ve televizyon ekranlarında “Mucizevi Buluş” olarak tanıtılmıştır.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve uygulamalar konusunda haberdar olmak istiyorsanız Polyurea Kaplama web sitesinden bilgi almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top