Polyurea Kaplama

Su yalıtımı, zemin kaplama, endüstriyel ürünlerin yüzey kaplamaları ve benzeri amaçlarla sınırsız kaplama yapabilen ileri teknoloji sprey teknolojisidir.

Polyurea teknolojisi, iki bileşenden (Polyol, İzosiyanat ) oluşan sprey olarak püskürtülmesi sonrası tek ürün haline gelmektedir.  Polyurea farklı yapılarda imalatı mümkün olmakla birlikte çeşitli özelliklerde üretilmektedir.

Polyurea’nın en cazip özelliği sprey olarak üretilmesi, esnek ve mekanik özelliğinin olmasıdır, bu Polyurea Kaplama’nın başlıca tercih nedeni olmaktadır. Polyurea, inşaat ve yapılarda su izolasyonuna mükemmel denecek kadar çözüm üretmeye başlamıştır.

Yapılar fiziksel olarak yerinde duran nesnelerdir, ancak doğal olarak da dirençli olmak zorundadır. Bina ve yapılar dış etkenlerden korunması gereken yaşadığımız, ürettiğimiz, sığındığımız en önemli nesnelerdir.

Bu nedenle korunmaları ve yalıtımları gereken başlıca alanlardır. Polyurea bu alanların korunması ve yalıtımlarında kalıcı ve dayanıklı en iyi izolasyon ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

Polyurea bu amaçla nerelerde kullanılır?

Polyurea su izolasyonu gerektiren tüm alanlarda kullanılabilen bir üründür. Teras su yalıtımı, çatı su yalıtımı, temel ve perde su izolasyonların da, otopark üzeri su yalıtımların da, yeşil çatıların su yalıtımında, otopark zemin kaplamalarında, su deposu ve benzeri alanlarda, havuz su yalıtımlarında, endüstriyel ürünlerin yüzey kaplamalarında, trapez saç ve panellerin kaplamasında, dere oluklarının su yalıtımında, panelvan araçların ve taşıma amacıyla kullanılan araçların kasa ve yüzeylerinin kaplanmasında, atık su havzaları arıtma tesislerinin yalıtımında, su kanallarında, oto yol köprü ve viyadüklerin su izolasyonunda,

 

Scroll to Top