Conipur Poliüretan Su Yalıtımı

Conipur Poliüretan Su Yalıtımı

Conipur poliüretan (su yalıtımı), conipur izolasyon membranları ile yapılmaktadır. Conipur poliüretan esaslı su yalıtım malzemesini esneme payı yüzde 400 seviyesindedir. Bu kaplama malzemesi eksi 40 C ile artı 120 derecedeki sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Sıfırın üstünde 250 derecelik şok sıcaklık altında bile özelliğini kaybetmeyen conipur poliüretan su yalıtım malzemesinin mukavemeti son derece fazladır. Yekpare olarak uygulanabilen bu yalıtım malzemesi, beton, çelik, tahta, seramik, mermer, membran gibi malzemelerin üzerine yapışmaktadır ve kullanım ömürleri uzundur. Firmamız, tüm perde duvarlarında, bodrumlarda, temellerde, bohçalama yalıtımlarında, havuzlarda, açık teras ve balkonlarda su yalıtım hizmetini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu yalıtım malzemesi, seramik, fayans, mermer gibi kaplama malzemelerinin kaldırılmasına gerek kalmadan uygulanabilmektedir.

Kullanımı

Conipur poliüretan (su yalıtımı) kusursuz bir izolasyon avantajı sunmaktadır. Conipur yalıtım membranları, yüksek gerilme değerinde mükemmel bir esneme özelliği göstermektedir. Çatlakları örte özelliğine sahip olan bu malzeme, poliüretan esaslı, solvent içermeyen, spreyle uygulanan bir kaplamadır. Solvent içermemesi nedeniyle malzeme, insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Bu su yalıtım malzemesi, köprüler, açık ve kapalı çatılar, viyadükler, otoyollar, uçak hangar tünelleri, toplama tankları, yer altı suları, teraslar, otoparklar gibi alanların izolasyonunda ve kaplanmasında tercih edilmektedir. Bu yalıtım malzemesi ile kenar, köşe ve derz ayrıntılarına gerek kalmamaktadır. Ayrıca bu membran, süs havuzları, kanallar, depolar gibi çok sayıda yer için de uygundur.

Uygulama

Çok sıka süre içinde kürlenmeye başlayan conipur poliüretan üzerinde 15 ila 20 dakika içinde yürünebilmektedir. Beton, ahşap, metal ve köpük üzerine mükemmel uyum sağlayan conipur poliüretan (su yalıtımı) malzemesinde düşük sıcaklıklarda hafif bir sertleşme olabilmektedir ancak malzeme kesinlikle gevrekleşmemektedir. Bu yalıtım malzemesi özelliğini zadece sıfırın altında -40 dereceden düşük sıcaklıklarda kaybetmektedir. Uygulandığı zeminleri yüzey sularına, basınçlı sulara, bitki köklerine, erozyona ve organik etkilerle mikroplara karşı koruma sağlayan conipur poliüretan membran, sadece ultraviyole ışınlardan etkilenmektedir. Açık çatı, teras ve benzeri yerlerin kaplanması durumunda özel bir malzeme ile korunması gereklidir. Conipur poliüretan (su yalıtımı) firmamız tarafından uzman personel tarafından uygulanmaktadır. Uygulama işleminde kaliteli malzemeler kullanılmaktadır.

Scroll to Top