Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı sıkça sorduğumuz ve tam olarak hakkında pek bilgi sahibi olunmadığı yaşam alanlarının en büyük sorunlarının başında gelmektedir.

Su, binaların ve barınakların ömürlerini etkileyen ve korozyona uğramasına sebebiyet veren en önemli maddedir. Su hayatımızı var eden, yeryüzünün beşte dördünü kaplayan yaşamın var olmasını ve yok olmasına neden olan en güzel varlıkta diyebiliriz.

Su yalıtımı olmayan binalara sızan sular; yapıların gövde ve taşıyıcı kısımlarındaki donatıları korozyona uğratarak yük taşıma kapasitesinin düşmesine neden olurken binaların taşıyıcı özelliğinin kaybolmasına neden olmaktadır.

Su yalıtımı olmayan binalarda insan sağlığına zararlı küf, mantar, çiçeklenme, kararma ve diğer organik maddelerin oluşmasına yol açarak; binayı ve insan sağlığını tehdit etmektedir.

Doğal hayatın var olmasını sağlayan atmosferimizden kaynaklı olarak dönüşümlü olarak oluşan yağmur, kar, çiğ, yer altı suları, bina içi kullanma suları (mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerdeki su kaçakları), binanın inşa edildiği aşamada zemin ve temellerde yer altı sularının da ciddi olarak binalara zarar verdiği bilinmektedir.

Binalarda Su Yalıtımı Kullanılması Gereken Alanlar

Binalarda su yalıtımı yapılması gereken en önemli alanların başında teras su yalıtımı, temel perde yalıtımı, duvar yalıtımı, çatı yalıtımı, ıslak hacimlerin yalıtımı ve benzeri su ile temas eden alanların önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Su Yalıtımı Faydaları

Binaların ömrünü korur, İnsan yaşamının konforunu arttırır, Ekonomimize katkı sunar. Su yalıtımının önemini elbette anlatmakla bitmeyecek bir makale yazabiliriz, ancak hayatımızın önemi şehirleşen alanlarda sosyal anlamda önemli olurken yaşadığımız alanların korunması da bir o kadar önemlidir, çünkü yaşamımızın sürdürülebilirliği açısından ve gelecek kuşaklara temiz bir gelecek bırakmamız bakımından daha da önemlidir.

Su yalıtımı binalarımızın ömrünü arttırdığı gibi yaşadığımız yapılarında sigortası konumunda olduğunu görebiliriz. Yapıların sadece hava ve su ile korozyona uğradığını bildiğimize göre su yalıtımı bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Su Yalıtım Ürünleri Polyurea Poliüretan Enjeksiyon Tek Bileşenli Su Yalıtımı Likit Su Yalıtımı Bitümen Su Yalıtımı Akrilik Su Yalıtımı[/builder_content]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top