Likit Su İzolasyonu

By 0
1124

Likit Su İzolasyonu

Likit su izolasyonu, su bazlı, akrilik reçine esaslı, tek kompenantlı malzemelerle yapılan yalıtım işlemidir. Sürme yöntemi ile uygulanan bu yalıtım malzemesi, iç ve dış mekanlarda uygulanmaktadır. Yatak ve düşey zeminlerde, eğimli ve düz çatılarda, teraslarda, balkonlarda, havuz ve su depolarında, oluk, saçak ve baca kenarlarında likit su izolasyonunun yapılması mümkündür. Yalıtım işlemi için özel olarak geliştirilen likit su izolasyon malzemesi kullanılmaktadır. Malzeme kullanıma hazır olarak satılmaktadır ve uygulaması son derece kolaydır. Ancak işlem profesyonelce yapılmalıdır. Yarı akışkan özelliğe sahip olan likit su izolasyon malzemesi ile zor yüzeyler kolayca kaplanabilmektedir. Firmamız, likit su izolasyon uygulamasını ekonomik maliyetlerde gerçekleştirmektedir. Çünkü bu malzemenin uygulanması sırasındaki işçilik maliyeti düşüktür.

Özelliği

Likit su izolasyonu için kullanılan yalıtım malzemesi elastiki bir yapıya sahiptir. 1 ile 1.5 mm kalınlıkta ve 23 derecelik bir ortamda 24 saat sonra yüzde 600 oranında uzama göstermektedir. Su yalıtım uygulamalarının yapıldığı ürün, her tür yapı malzemesine kolaylıkla yapışmaktadır. Bu malzemenin sıcak ve soğuk farklarında da elastiki özelliğini koruma avantajı vardır.  Zayıf kimyasallara karşı dayanıklı bir yapıya sahip olan bu malzeme, yüzeylerin nefes almasını sağlamaktadır. Solvent içermeyen bu yalıtım malzemesi insan sağlığına zararlı değildir. Dekoratif görünümler ortaya çıkaran likit su izoyasyon malzemesi genel olarak beyaz bir renge sahiptir ancak farklı renk tüpleri ile renklendirilebilmektedir. Firmamız, istenilen renklerde likit su izolasyonunu gerçekleştirmektedir.

Uygulama

Likit su izolasyonu, rutubetsiz, temiz ve kuru yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulamanın yapılacağı yüzeyin üzeri, ürünün yapışmasını önleyecek yağ, kir ve tozdan arındırılmalıdır. Uygulama öncesinde yüzeylerin sabunlu ılık bir su ile temizlenmesi önerilmektedir. Uygulama yapılacak tüm yüzeylerin belli bir eğime sahip olması gereklidir. Bu eğim maksimum yüzde 5 civarındadır. Zeminde bulunan boşlukların mutlaka tamir harcı ile doldurulması şarttır. Yüzeyin durumuna göre likit su izolasyon malzemesinin suyla inceltilmesi ve bir kat astarın çekilmesi gereklidir. Bu işlemin ardından likit su izolasyon malzemesinin iki kat halinde inceltilmeden uygulanması esastır. Bu yalıtım malzemesinin ilk kuruma süresi 12 saattir. Bunun ardından uygulanan ikinci katın kuruma süresi 24 tam kuruma süresi ise 48 saattir. Firmamız, likit su izolasyon uygulamalarını kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Müşteri memnuniyeti de esastır.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Name:*

Your Website

Your Comment