Akrilik Zemin Kaplama

By 0
985

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama sistemleri yürüyüş yolları, spor sahaları, tenis kortları ve benzeri alanlarda zeminlerin korunması ve dekoratif görünümü amacıyla tercih edilen kaplama yöntemidir.

Bu sistemin kullanımı oldukça kolay ve maliyeti düşüktür. Akrilik boya uygulaması U.V dayanımı yüksektir, zeminde tozumaya engel olduğu gibi uzun yıllar korunmasını sağlayarak bu tür projelere mimari güzellik katmaktadır.

Akrilik Boya Nasıl Uygulanır

Akrilik boyalar, içerisinde toz katkılar ve akrilik polimerler bulunmaktadır, özel olarak formüle edilmiş olan bu ürünler zeminlerde dayanım ve UV karşı dirençli olması amacıyla geliştirilmiştir.

Akrilik boya, zemin uygulamaları asfalt yüzeylerde direk rulo, airless ve benzeri yardımcı aletlerle uygulanabilir.

Beton zeminlerde ise zemin tozdan ve kirden arındırılıp yüzey düzeltmeleri yapılarak ardından tutunmayı arttırmak amacıyla epoksi ve poliüretan türü geçiş astarları uygulanması gerekmektedir. Astar uygulamaları sonrası yüzeye aynı şekilde rulo, airless boya makineleri veya yardımcı ekipmanlarla uygulaması yapılarak işin tamamlanması sağlanabilir.

Nelerde Kullanılabilir

Akrilik boyalar istenilen renkte üretilebilen bir ürün olup zeminlerde mükemmel dayanımı sayesinde ve UV karşı direnci ile açık alanlarda zeminlerde kullanılmaktadır.

Genel olarak spor sahaları, basketbol spor salonları, tenis kortları, yürüyüş yolları, oyun alanları voleybol sahalarında kullanılmaktadır.

Benzer Ürünler

Akrilik Boya

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Your Name:*

Your Website

Your Comment