MasterSeal M 640

MasterSeal M 640 

MasterSeal M 640 Su İzolasyon Membranı
MasterSeal M 640 Su İzolasyon Membranı

BASF firması üretimleri arasında bulunan MasterSeal® M 640, tek bileşenli, poliüretan esaslı, yüksek kalıcı elastikiyete sahip rulo ve püskürtme yöntemi ile uygulanan su yalıtım membranıdır. MasterSeal M 640 yırtılma direnci yüksek uv dayanımlı mükemmel su izolasyonu sağlayan kullanıma hazır pratik su izolasyonudur.

MasterSeal M 640 Avantaları

 • Tek komponentli olduğu için kolay ve hızlı uygulanabilir.
 • Fırça veya rulo ile uygulanabilir.
 • Yüksek elastikiyet ve esneklik.
 • Betona mükemmel yapışma.
 • Mükemmel mekanik özellikler.
 • Düşük sıcaklıklarda bile mükemmel çatlak örtme özelliği.
 • Teras üzerindeki göllenmelere dayanıklıdır.
 •  -10oC’de bile 2 mm’ye kadar çatlak köprüleme kabiliyeti.
 •  Kök dayanımı özelliğiyle yeşil çatılarda kullanılabilir.

MasterSeal M 640 Kullanım Alanları

 • İç ve dış mekanların su izolasyonunda,
 • Terasların su izolasyonlarında,
 • Balkonlarların su izolasyonlarında,
 • Çatıların ve dere oluklarının su izolasyonlarında,
 • Otopark üstü terasların su izolasyonunda,
 • Hafif yaya ve araç trafiğinin olduğu zeminlerde su yalıtım amacıyla,
 • Poliüretan ısı yalıtım köpüğünün korunmasında,
 • Köprü, tabliye, stadyum betonlarında su yalıtım ve koruma amaçlı kullanılır.

Yüzey Hazırlığı:

Çimento esaslı yüzeylerin sağlam, kuru, taşıyıcı, tozsuz, temiz, aynı zamanda terazisinde olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, her türlü aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, parafin ve kalıntılardan iyice temizlenmeli ve yüzeyde gevşek parçacıklar olmamalıdır. Uygulama yapılacak beton yüzeyinin 28 günlük mukavemetini almış, minimum basınç mukavemeti 25 MPa ve nemi maksimum % 5 olmalıdır. Kılcal ve küçük çatlakların bulunduğu yüzeyler temizlendikten sonra uygun rulo ile sadece çatlakların olduğu yerlerdeki kuru yüzeye metrakarede 0,20-0,25 kg/m2 sarfiyatla MasterSeal® M 640 uygulanır ve 2-3 saat kurumaya bırakılır. Daha sonra çatlak boyunca köprüleme yapmak amacıyla 20 cm eninde kesilmiş, 60 veya 90 gr/m2 özelliğindeki polyester keçe bir kat sürülmüş henüz ıslak olan MasterSeal® M 640 malzemesi içine rulo veya mala yardımıyla yerleştirilir ve devamında üzerine ikinci kat malzeme ile kaplanarak 12 saat süreyle kürlenmeye bırakılır. Genleşme veya kontrol derzlerinin köprülenmesi için gerekli durumlarda düzgün kesit oluşturacak şekilde derinleştirilip genişletilebilir. Hareketli derzlerde 10-15 mm kadar derinlik teşkil edilebilir ancak derz derinliği genişliğinin yaklaşık yarısı kadar olmalıdır. Polietilen fitil ve mastik uygulamasında hava koşullarına bağlı olarak minimum 24 saat beklenir. Daha sonra çatlak boyunca köprüleme yapmak amacıyla 20 cm eninde kesilmiş, 60 veya 90 gr/m2 özelliğindeki polyester keçe bir kat sürülmüş henüz ıslak olan MasterSeal® M 640 malzemesi içine rulo veya mala yardımıyla yerleştirilir ve devamında üzerine ikinci kat malzeme ile kaplanarak 12 saat süreyle kürlenmeye bırakılır. Döşeme ve parapet birleşim yerlerinde giderler etrafında geotekstille aynı şekilde uygulama yapılır.

Astar Uygulaması: 

Tüm yüzey temizlendikten sonra uygun rulo ile kuru yüzeye metrekarede 0,20-0,25 kg/m2 sarfiyatla uygulanır. 4 saati geçmemek kaydı ile 2-3 saat içinde astar yüzeyi halen biraz yapışkan iken MasterSeal® M 640 ilk katı uygulanabilir. Bitüm, asfalt, emici olmayan metal, seramik ve eski kaplamalar için özel MasterSeal® P 620 epoksi esaslı, solventsiz astar kullanılmalıdır. Uygulama Ürün iyice karıştırıldıktan sonra astarlanmış yüzeye homojen bir şekilde dökülür daha sonra rulo veya fırça yardımıyla her seferine metrekarede kuru film kalınlığı 0,6 mm’yi geçmemelidir. 48 saati geçirmemek kaydı ile ikinci kat yaklaşık 12-18 saat sonra aynı şekilde uygulanır. MasterSeal® M 640 metrekarede 0,75 kg/m2 sarfiyatla birinci kat uygulama yapılır ve 12 saat küllenmeye bırakılır. Problemli ve büyük alanlarda geotekstil keçenin 10 cm bini ile yüzeye ikinci kat uygulamaya geçmeden önce uygun miktardaki malzeme ile yüzeye yerleştirilmesi gerekir. Daha sonra ikinci kat uygulama 0,75kg/ m2 sarfiyatla ikinci kat uygulama tamamlanır. Düzgün olmayan ve hafif eğimli yüzeylerde üç kat uygulama yapılması tavsiye edilir. Eğer kaplama UV ışınlarına maruz kalacak ise MasterSeal® TC 640 ile kaplanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top