Teknik Döküman

Şeffaf Epoksi

Epoksi reçinelerin en saf halinde olup ve geliştirilebilen şeffaf epoksi reçinesi, son yılların ayrıcalıklı ilgi çekici ürünü olmaya başarmıştır.

Şeffaf olmasının yanında diğer epoksi ürünlerine göre katkı oranı olmadan formüle edilen su kadar berrak, cam kristallari kadar şeffaflığını koruyan kimyasal reçine özelliğini taşımaktadır.

Diğer polimer reçinelere göre rakipsizdir. Teknik özelliklerinde mekanik dayanımı yüksek olan ve 3 boyutlu çalışmalarda geliştirilebilen benzersiz bir reçinedir. Şeffaf epoksi zemin kaplama, hediyelik eşya, masa ve ahşap kaplama, düşük ve yüksek viskoziteli olması sayesinde bir çok alanda kullanılabilmektedir.

 

Şeffaf Epoksi Nasıl Kullanılır?

Şeffaf Epoksi iki bileşenli olup solvent içermemektedir. 2/1 ve farklı oransal formülasyonlarda üretilmektedir. Uygulama sonrası kokusuz olup VOC içermeyen şeffaf epoksi, mekanik dayanımı çok yüksektir. Ayrıca çizilmez ve hava kabarcıkları oluşturmaz. 

Kullanımı:

İki bileşen epoksi reçine yaklaşık 40 dk içerisinde tüketilecek oranda tüketim miktarına göre hazırlanmalıdır. İki bileşen mikser yardımı ile yaklaşık 3-5 dk mikser yardımı ile karıştırılması tavsiye edilir.  Manüel karışımları tavsiye edilmemektedir. Ürün hazırlanması sonrası yapılacak imalata göre yardımcı alet ile döküm veya uygulaması yapılmalıdır. Uygulama sonrası reçinelerin en az 24 saat kurumaya bırakılması gerekmektedir. İkinci kat veya döküm yapılacak ise 24 saat sonra yapılması tavsiye edilir. Kuruyan epoksi reçine ortalama 4-7 gün sonrasında tam kuruması ve teknik özelliklerine ulaşacaktır.

Zemin Kaplama

Şeffaf Epoksi Reçine, renk katalözörleri içeren epoksilerden farklı olarak sanatsal, 3 boyutlu ve farklı amaçlarla zeminlerde çok çeşitli kaplama çalışmaları yapılmasını sağlamaktadır.

Hediyelik Eşya

Şeffaf Epoksi Reçineleri, hediyelik eşyalar, takı ürünleri, süs eşyaları, yüsük, kolye ve benzeri sanatsal ürünlerin üretilmesi ve yapıştırılması amacıyla kullanılır.

Masa Yapımı

Şeffaf Epoksi Reçineleri, ahşap masa, sehpa, mobilya eşyaları dekoratif amaçlarla şekillendirmeye ve yapıştırmak için kullanılan sanatsal mobilya imalatları amacıyla kullanılmaktadır.

Scroll to Top