Epoksi Son Kat Boya

[builder_content post_id=”1150″]Epoksi Son Kat Boya

Epoksi son kat boya, uygulama yapılan yerleri tüm kimyasallara karşı dirençli bir hale getiren uygulamadır. Bu uygulamada kullanılan epoksi boyalar, reçine esaslı olan, beton, ahşap, metal, sıva ve alçı yüzeylere uygulanabilen boyadır. İçeriğinde solvent vardır. Epoksi son kat boyanın her tür zeminde uygulanma avantajı vardır. Yapıların iç ve dış kısımlarında, metal yüzeylerde, kimyevi maddelerin bulunduğu ve imal edildiği alanlarda, gıda üretim tesislerinde, laboratuarlarda, parke, fayans, normal seramik, granit seramik, cam seramik, mozaik ve porselen gibi tüm malzemelerde kullanılan epoksi boya, duvar, tavan ve döşemeler için son derece uygundur. Her yerde uygulanan epoksi son kat boyanın kusursuz bir şekilde yapılabilmesi için profesyonel destek alınmalıdır. Firmamız, uzman personeli ve kaliteli ürünleri ile güvenli ve garantili hizmet sunmaktadır.

Zeminlerde Kullanılır Epoksi Son Kat Boya, yüzey tozumazlık gerektiren alanların kaplaması yapıldıktan sonra son kat kaplama olarak boya uygulaması yapılır. Çizilmez Epoksi Son Kat Boya, kullanımı kolaydır kuruduktan sonra çizilmez. Zemin ve çeşitli endüstriyel alanların yüzeyinde kullanılabilir. Özelliği

Epoksi son kat boya uygulamasının yapıldığı yüzeyler su geçirimsiz bir yalıtım özelliği kazanmaktadır. Kimyasallara ve bakterilere arşı dayanıklılık sağlayan bu uygulama, yüzeylere donmaya karşı mukavemet kazandırmaktadır. Uzun ömürlü olan epoksi boyalar, hijyeniktir ve kolay temizlenebilmektedir. Epoksi uygulaması yapılırken yüzeyin temiz ve kuru olması gereklidir. Ayrıca yüzeylerde herhangi bir yabancı madde bulunmamalıdır. Yüzeyde var olan küçük bir çukurun bile boyaya aynı şekilde yansıyacağı için zeminin çok düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Epoksi boya işleminin ardından ekipmanların hemen temizlenmesi gereklidir. Aksi taktirde malzeme hemen sertleşmektedir. Uygulama yapılırken mutlaka gözlük ve eldiven kullanılmalıdır. Özelikle gözlerin çok iyi korunması gereklidir. Tüm boyalarda olduğu gibi epoksi boyaların da gıda maddelerinden ve çocuklardan uzak tutulması gereklidir.

Uygulama

Epoksi son kat boya uygulaması yapılırken birinci kat epoksi boya uygulaması gibi işlem yapılmalıdır. Son kat boya uygulandıktan sonra yüzey, hava ve ortam ısısına göre 12 ila 24 saat içinde içinde yaya trafiğine açılabilmektedir. Epoksi uygulamaları yapılırken öncelikle astar kat atılmalıdır. Bu, ilk kat olarak nitelendirilmektedir. Astar katın kurumasının ardından üzerine ara kat uygulaması yapılmaktadır. Son aşama ise son kat uygulamasıdır. Son kat, adından da anlaşılacağı gibi uygulamanın tamamlanmasıdır. Firmamız, epoksi uygulamalarını en son teknoloji ile tasarlanmış cihazlar ve uzman teknisyenleri ile gerçekleştirmektedir.

[/builder_content]

Scroll to Top