Likit Su Yalıtımı

Likit su yalıtımı, poliüretan, bitüm, akrilik ve sıvı reçinelerden oluşmaktadır. Daha çok su yalıtımı alanında sürme olarak kullanılan su izolasyon kimyasallarına verile tanımdır.
Likit Su Yalıtımı
Açıklama

Likit su yalıtımı, kullanım alanları bir çok yapısal amaçlı bir çok alanda kullanılır. Su yalıtımı ihtiyacı olan çeşitli alanlarda tercih edilmektedir.  Poliüretan, bitüm, akrilik ve polimer bazlı reçinelerin oluşturduğu likit su yalıtımı çok çeşitli özelliklerde üretilebilir. Ürün kimyasal yapısına göre tek bileşenli ve iki bileşenli olmak üzere formülasyonlarda geliştirilir. 

  • Çift bileşenli likit su yalıtım ürünleri, poliüretan ve epoksi polimerlerden üretilerek yapısal özelliklerine göre kullanım alanlarıda farklılıklar gösterebilir.
  • Tek bileşenli su yalıtım ürünleri, poliüretan, bitüm, akrilik ve polimer reçinelerden reaktive edilerek üretilmesi sonucu havanın nemi ile kürlenir ve çift bileşenli ürünlere oranla shor sertliği daha düşük ve esnektir.
Özellikleri
  • Çift bileşenli likit su yalıtım ürünleri, daha çok zemin ve mekanik dayanımı yüksek olması gereken alanlarda tercih edilmektedir. Çift bileşenli likit su yalıtım ürünleri katalizörlerinin yapısı nedeniyle imalat yerinde karıştırılıp uygulanır. Böylelikle çift bileşenli uygulama konusunda teknik destek alınması tavsiye edilir.
  • Tek bileşenli likit su yalıtım ürünleri, uygulama hazır olup ambalajından açıldığı anda sürülerek uygulanır. Tek bileşenli ürünler daha esnek yapılı olup kullanımı kolay ürünlerdir. 

 

Kullanım Alanları

 

Çift Bileşenli PoliüretanZeminlerde, teraslarda, spor salonlarında, saha betonlarında, ıslak hacimlerde, havuzlarda.
Tek Bileşenli PoliüretanTeraslarda, ıslak hacimlerde, balkonlarda, havuzlarda, yeşil çatılarda, süs havuzlarında, perde duvarlada.
Tek Bileşenli AkrilikSeramik altı yüzeylerde, banyolarda, derelerde, dış cephelerde.
Tek Bileşenli BitümTemel ve perde duvarlarda, ıslak hacimlerde, teraslarda, balkonlarda, seramik altı izolasyonlarda.
Tek Bileşenli PolimerSeramik altı yüzeylerde, banyolarda, derelerde, dış cephelerde.
Fiyat Politikası

Verilen fiyatlar ortalama ürünlerin kg fiyatlarıdır. Uygulama fiyatları ürünlerin teknik özellikleri ve kullanılacak alanlara göre değişkenlik göstermektedir.

Poliüretan
Tek bileşenli
$3,70kg
20 kg ambalaj
10 kg ambalaj
Bitüm
Tek bileşenli
$1,50kg
30 kg takım
Uygulama

Uygulama yapılacak yüzeylerin kuru, tozdan kirden ve yağdan arındırılmış olması gereklidir. Uygulama yapılacak yüzeylere öncesinde tek bileşenli poliüretan astar uygulanması gereklidir. Astar ve hazırlık sonrası zemine en az iki kat olmak üzere her katta 0,750kg uygulama yapılması gereklidir.

Uygulama yapılacak yüzeylerin yağdan, tozdan kirden arıındırılarak yüzeyde zayıf parçacıkaların traşlanması gerekmektedir. Temizlenen yüzeylere çift bileşenli veya tek bileşenli epoksi, poliüretan astar uygulanabilir. Hazırlanan yüzeylere iki bileşenli poliüretan teknik dathasheet üzerinde yazılı olduğu gibi karşımlar yapılarak zemine en az iki kat olmak üzere her katta metre kare başına 0,750 kg uygulama yapılması gereklidir.

Bitüm su yalıtım membranları kullanıma hazır olmakla birlikte su ile inceltilerek hazırlanan zeminlere ilk kat astar olarak uygulanabilir. astar katı sonrası yüzeye katlar halinde ortalama metre karede 2-3 kg arası tüketim yapılarak fırça veya rulo ile tatbik edilir.

Görseller