Şeffaf Epoksi

Şeffaf epoksi reçine

Şeffaf Epoksi

Epoksi reçinelerin en saf halinde olup ve geliştirilen şeffaf epoksi reçinesi, son yılların ayrıcalıklı ilgi çekici ürünü olmaya başarmıştır.

Şeffaf olmasının yanında diğer epoksi ürünlerine göre katkı oranı olmadan formüle edilen su kadar berrak, cam kristallari kadar şeffaflığını koruyan kimyasal reçine özelliğini taşımaktadır.

Diğer polimer reçinelere göre rakipsizdir. Yapısındaki makanik dayanımları sayesinde 3 boyutlu zemin kaplama, hediyelik eşya, masa ve ahşap kaplama, ince ve kalın uygulanması sayesinde bir çok alanda kullanılabilirliği vardır.

İzoyalıtım Yapı Kimyasalları 

Şeffaf Epoksi Kullanım Alanları
Masa Kaplama

Şeffaf Epoksi Reçineleri, ahşap masa, sehpa, mobilya eşyaları dekoratif amaçlarla şekillendirmeye ve yapıştırmak için kullanılan sanatsal mobilya imalatları amacıyla kullanılmaktadır.

Hediyelik Eşya

Şeffaf Epoksi Reçineleri, hediyelik eşyalar, takı ürünleri, süs eşyaları, yüsük, kolye ve benzeri sanatsal ürünlerin üretilmesi ve yapıştırılması amacıyla kullanılır.

Zemin Kaplama

Şeffaf Epoksi Reçine, renk katalözörleri içeren epoksilerden farklı olarak sanatsal, 3 boyutlu ve farklı amaçlarla zeminlerde çok çeşitli kaplama çalışmaları yapılmasını sağlamaktadır. 

3 Boyutlu Kaplamalar

Epoksi Reçine

Şeffaf Epoksi, zemin kaplama, hediyelik eşyala, masa sandelye kaplamalarınıza mükemmel şekiller vererek yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaktır. 

Ürün Satışı

Şeffaf Epoksi Reçine, 1kg, 5 kg, 15 kg ambalajlarda satılmaktadır.

Kg Satıldı
Müşşteri
Kalite Beğeni

Şeffaf Epoksi Nasıl Kullanılır?

Açıklama:

Şeffaf Epoksi iki bileşenli olup solvent içermemektedir. 2/1 ve farklı oransal formülasyonlarda üretilmektedir. Uygulama sonrası kokusuz olup VOC içermeyen şeffaf epoksi, mekanik dayanımı çok yüksektir. Ayrıca çizilmez ve hava kabarcıkları oluşturmaz. 

Kullanımı:

İki bileşen epoksi reçine yaklaşık 40 dk içerisinde tüketilecek oranda tüketim miktarına göre hazırlanmalıdır. İki bileşen mikser yardımı ile yaklaşık 3-5 dk mikser yardımı ile karıştırılması tavsiye edilir.  Manüel karışımları tavsiye edilmemektedir. Ürün hazırlanması sonrası yapılacak imalata göre yardımcı alet ile döküm veya uygulaması yapılmalıdır. Uygulama sonrası reçinelerin en az 24 saat kurumaya bırakılması gerekmektedir. İkinci kat veya döküm yapılacak ise 24 saat sonra yapılması tavsiye edilir. Kuruyan epoksi reçine ortalama 4-7 gün sonrasında tam kuruması ve teknik özelliklerine ulaşacaktır.

 

 

DİĞER ÜRÜNLER

mega-item-4024

Poliüretan Enjeksiyon Rijit İncele Tek bileşenli poliüretan reçine, negatif yönden su izolasyonu sağlama amacıyla geliştirilmiştir. Beton çatlakları ve ters yönden…

mega-item-4023

Şeffaf Epoksi İncele Şeffaf Epoksi, daha çok dekoratif zemin kaplama ve son dönemlerde popüler olan masa kaplama amacıyla tercih edilir.…

mega-item-4022

Likit Poliüretan su yalıtımı amacıyla kullanılır. Tek bileşenli ve çift bileşenli ürün çeşitleriyle uygulama alanlarına göre özellikler içerir. Likit Poliüretan…